Najnowsze wiadomości

Wielka wyprzedaż, promocje i nowości w Centrum Meblowym Lissy koło Dobrodzienia

Jesień to czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale również często okres zakończenia remontów i poszukiwania mebli do urządzenia domu. W Centrum Meblowym Lissy w Błachowie koło Dobrodzienia przygotowaliśmy z tej okazji mnóstwo nowych propozycji mebli, gotowych aranżacji wnętrz oraz promocji.

Czytaj więcej

18-09 Sytuacja epidemiologiczna związana z zagrożeniem koronowirusa w powiecie lublinieckim

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublińcu informuje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie lublinieckim - dane na dzień 18 września 2020 godz. 10:30 (piątek). Podajemy dane na poszczególne gminy.

Czytaj więcej

Jakie rolety wybrać - czyli nowoczesne dekoracje okienne

Decydując się na zakup rolet okiennych do domu lub mieszkania, warto zastanowić się nad konkretnym rodzajem tych nowoczesnych dekoracji okiennych. Znaczenie ma przede wszystkim typ rolet, a także sposób montażu, dodatkowe funkcje, kolorystyka. Podpowiadamy, jakie rolety wybrać.

Czytaj więcej

Kredyty gotówkowe w oczach Polaków

Kredyty gotówkowe cieszą się wśród Polaków dużym zainteresowaniem. Wielu kredytobiorców docenia je za bezpieczeństwo, elastyczność i stosunkowo dużą dostępność. Największą zaletą wydaje się być jednak możliwość wydania pieniędzy na dowolny cel. Na co Polacy zaciągają kredyty gotówkowe?

Czytaj więcej

Nadleśnictwo Lubliniec rozda bezpłatnie sadzonki drzew

Sadzonki drzew leśnych w ramach akcji #SadziMY będą dostępne w lublinieckim nadleśnictwie. Darmowe sadzonki będą rozdawane 18 września (piątek) przy siedzibie Nadleśnictwa Lubliniec (ul. Myśliwska 1, 42-700 Lubliniec) od godz. 9:00 do godz. 15:00 lub do wyczerpania zapasów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby, aby w ich ogródku rósł jawor, buk, grab, brzoza, sosna, świerk lub modrzew.

Czytaj więcej

17-09 Sytuacja epidemiologiczna związana z zagrożeniem koronowirusa w powiecie lublinieckim

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublińcu informuje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie lublinieckim - dane na dzień 17 września 2020 godz. 10:30 (czwartek). Podajemy dane na poszczególne gminy.

Czytaj więcej

Centrum Przesiadkowe Park&Ride oraz Bike&Ride w Lublińcu otwarte

Centrum Przesiadkowe Park&Ride dla samochodów oraz Bike&Ride dla rowerów w Lublińcu zostały wczoraj, 16 września oficjalne otwarte dla mieszkańców powiatu lublinieckiego. W całym projekcie tak na prawdę wzięły udział wszystkie gminy z powiatu lublinieckiego. Gminy ościenne wybudowały m.in. 43 km ścieżek rowerowych (w tym wiadukt rowerowy w Herbach), które prowadzą do jednego miejsca - Park&Ride w Lublińcu znajdującego się przy dworcu PKP.

Czytaj więcej

NARODOWE CZYTANIE 2020

W sobotę 5 września odbyło się w wielu miastach w Polsce Narodowe Czytanie nad którym honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka. Akcja ta ma nie tylko zachęcić Polaków do częstszego sięgania po książki, ale także przypomnieć klasykę literatury polskiej. Podczas tegorocznego czytania wybrana została „Balladyna” Juliusza Słowackiego – tekst nie tylko niezwykle ważny dla polskiej literatury, ale też wyjątkowo atrakcyjny dla czytelników. W Lublińcu, pod patronatem Burmistrza Miasta organizatorem Narodowego Czytania była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy, którą wsparli uczniowie wraz z opiekunkami - Katarzyną Stemarowicz i Aleksandrą Binek z Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Czytaj więcej

Środa: ponownie zwiększa się ilość zakażeń w Lublińcu

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublińcu informuje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie lublinieckim - dane na dzień 16 września 2020 godz. 10:30 (środa). Podajemy dane na poszczególne gminy.

Czytaj więcej

Rośnie liczba cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych na koniec sierpnia 2020 roku wynosiła 658 tys. To więcej o ponad 50 tys. od danych z czerwca. Również w województwie śląskim wzrosła liczba osób z zagranicznym paszportem legalnie tu pracujących. Pod koniec sierpnia do ubezpieczeń społecznych zgłoszono tutaj 57 tys. cudzoziemców. To prawie o 6 tys. więcej niż w czerwcu.

Czytaj więcej

Wczytaj więcej wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x